Salı , 7 Nisan 2020
ana sayfa / Donanım İnceleme / Bisiklet ve donanımları / Bisikletlere “elektrik” takviyesi: go-e ONwhee

Bisikletlere “elektrik” takviyesi: go-e ONwhee

Elektrikli bisikletlere ilgi artarken, üreticiler standart bisikletlere elektrik takviyesi yapmak için de yeni çalışmalar çoğalmış durumda. Bunun en son örneklerinden go-e ONwhee, Kickstarter’da koyduğu hedefi ikiye katlayarak büyük bir potansiyel vaat ediyor.
Kickstarter üzerinde Frank Fox tarafından başlatılan go-e ONwhee, bisikletlerin suluk bölümüne koyulan bataryası ve orta göbek altına takılan motoruyla çalışma gösteriyor. Arka teker ile fiziksel bir bağlantı kuran ürün, bu bağlantıyı bünyesinde yer alan sensör ile denetliyor ve sadece pedal çevrildiği zaman aktif olarak devreye sokuyor. Sürekli olarak elektrik motoruyla gitmek yerine ekstra bir yardımcı olarak görev yapan go-e ONwhee, bu yardımın seviyesini (250W/25 km/saat, maksimum 800W/45 km/saat) ise gidona takılan buton ya da Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisiyle iletişim kurduğu akıllı telefonlardan ayarlayabiliyor.
Su geçirmediği için hem zorlu şartlarda kullanılabilen hem de yıkanabilen 850 gramlık go-e ONwhee, 200 Wh lityum iyon bataryasıyla da 5 saatte şarj oluyor ve 60 km’ye yakın destek sağlayabiliyor. Yapılacak en az 500 euro bağış ile elde edilebilen go-e ONwhee’nin tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Proje linki: https://www.kickstarter.com/projects/1206555795/go-e-onwheel-bike-motor-kit?ref=category_recommended

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …