Pazar , 5 Nisan 2020
ana sayfa / Donanım İnceleme / fener ve kafa lambası / Farklı Tasarımı ve Güçlü Işığı İle Dikkat Çeken Fener “Repulsor”

Farklı Tasarımı ve Güçlü Işığı İle Dikkat Çeken Fener “Repulsor”

Gece gezmeyi sevenlerdenseniz ve fenerinizi elde tutmayı sevmiyorsanız tam size göre fütüristik tasarıma sahip bir “bel” feneri piyasaya çıkmak üzere.Evet yanlış okumadınız,Bel feneri dedik.Kickstarter platformunda destek arayan ve aradığı desteği fazlasıyla bulan yeni bir ışıldak projesi dikkatimizi çekti.Adı Repulsor olan bu farklı ışıldak beğenimizi kazandı.Farklı senaryolar için tasarlanmış olan bu ışıldak ellerimizi serbest bırakmak için özel düşünülmüş.

repulsor-fener

Led teknolojisinin ilerlemesiyle artık tek bir kalem pilden rahatlıkla ve uzun süreliğine en az 100 lümen güç üretebilen ve cebe sığan fenerler piyasada mevcut.Hatta haberini yaptığımız “Nao+” isimli kafa lambası gibi akıllı telefonla kontrol edilebilen ışıldaklar bile mevcut.Haberimize konu olan Repulsor da bu teknolojilerden faydalanarak serbestlik ve güç sağlayan bir ürün olmuş.

repulsor-fener-1

60 derece aydınlatma sunan Repulsor,7911 lümen gücünde ışık veriyor ve 701 metre aydınlatma mesafesi sunuyor.Bu değerler gelişmiş zenon farlara sahip bir araç ile yakın değerler.Alttaki görselde bunun böyle olduğunu görebilirsiniz.

repulsor-flashlight-3

Pil ve elektronik devreyi ortasında barındıran fenerin ışık veren kolları istenilen her pozisyona göre ayarlanabilmekte.Böylece sadece belinize değil bisiklet gibi araçlara da takılabilmesine olanak sağlanmış.

repulsor

50 watlık iki adet zenon lamba barındıran Repulsor bu lambaları 8000 mA’lik pil ile besliyor.Tek şarz ile 90 dakika ful güçte çalışabilen fener 12.000mA’lik pil seçeneği de sunacak (12.000m aA pil ile 115 dk çalışabiliyor).Her iki seçenekte de tam dolum 1 saatte tamamlanıyor ve fener harekete hazır oluyor.Aluminium alışımdan ve dayanıklı plastikten imal edilen fener düşmelere karşı dayanıklı ve elbette su geçirmez.Üzerindeki led gösterge ile durum bildirebiliyor ve usb çıkışı ile cihazlarınızı şarz etme olanağı tanıyor.

repulsor-flashlight-1

Site üzerinde bağış işlemleri hala devam eden fener aradığı desteği ilk üç günde buldu ve şuan 33 gün kalmasına ramen 100.000$ toplamış durumda.8.000 mA’lik model için 175$ bağış ile sahip olunabilirken 12.000 mA’lik model için 199$ gerekli.Piyasa çıktığında elbette fiyatı daha yüksek olucak ve bizce bu fiyatlar oldukça uygun.Bağışçılar ürünlerine temmuz ayı ortalarında sahip olabilecekler.Tanıtım videosunu alttan seyredebilirsiniz.

Ayrıntılara BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …