Cumartesi , 16 Kasım 2019
ana sayfa / Doğa Sporları / GARMİN DÜNYANIN İLK BİSİKLET RADARINI ÜRETTİ

GARMİN DÜNYANIN İLK BİSİKLET RADARINI ÜRETTİ

Garmin’den dünyanın ilk bisiklet radarı: Varia

En sağlıklı ulaşım araçları arasında yer alan bisikletler, bildiğiniz üzere aktif şehir hayatı ve trafiği içerisinde birçok güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Özellikle de İstanbul gibi keşmekeş trafiği ve trafik magandaları ile dolu olan şehirlerimizde bu durum hat safhada.Yapılan araştırmalara göre Amerika’da gerçekleşen ölümlü bisiklet kazalarının %40’ı arkadan çarpmalar nedeniyle meydana geliyor ve bu önemli soruna Garmin dünyanın ilk bisiklet radarı Varia ile çözüm bulmayı hedefliyor.
Bisikletler yapısı itibariyle arka görüşün kısıtlı olduğu ulaşım araçları arasında yer alıyor. Garmin’in ürünü ise bu kısıtlı görüşü “radar” temelinde ortadan kaldırıyor. Firmanın Garmin Edge 1000 ünitesiyle ya da bağımsız olarak çalışma gösteren Varia, direkt olarak sele altına konumlandırılıyor ve arkadan yaklaşan otomobillerin mesafesi hakkında sürücüye hayati bilgiler veriyor. Böylece sürücü o an da önceden durum hakkında hesaplama yapabiliyor.
Garmin’in açıklamalarına göre yaklaşık 140 metrelik tarama gerçekleştirebilen Varia, yaklaşan bu araçlar hakkında sesli ile görsel bildirimler veriyor ve böylelikle de sürücü duruma göre daha güvenli bölgelere çekilebiliyor ya da yavaşlayabiliyor. Önümüzdeki son bahar aylarında satışa çıkacak olan Garmin Varia, 200$ fiyat etiketine sahip olacak. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …