Salı , 7 Nisan 2020
ana sayfa / Donanım İnceleme / Bisiklet ve donanımları / Güvenlik Odaklı Akıllı Bisiklet Işığı “See Sense ICON” Aradığı Desteği Buldu

Güvenlik Odaklı Akıllı Bisiklet Işığı “See Sense ICON” Aradığı Desteği Buldu

Bağış platformu Kickstarter’ın yardımıyla akıllı takısını kazanmayan neredeyse hiçbir obje kalmadı. Bunlar arasında bisiklet kullanıcılarını hedef alarak dahil olan See Sense ICON, koyduğu hedefi 11,000 pound geçerek önemli bir başarı elde etti ve üretime geçme çıtasını geçti.
Kickstarter sitesi üzerinde Philip McAleese ve eşi tarafından başlatılan ancak büyük bir takım tarafından geliştirilen See Sense ICON, temel olarak bisikletler için hazırlanmış bir aydınlatma aparatı. Benzerlerinden farklı olarak akıllı özellikleri bulunan ve akıllı cep telefonlarıyla Bluetooth kablosuz teknolojisi üzerinden bağlantı kuran See Sense ICON, bu bağlantı sonrası özel uygulaması üzerinden farklı özellikler (Işık gücü, çakma aralığı vb.) çerçevesinde özelleştirilebiliyor.
Bünyesinde yer alan LED’ler ile oldukça parlak ışık verebilen ve bisikletin hem önünde hem de arkasında kullanılabilen (İki farklı versiyon) See Sense ICON, su geçirmiyor. Bu sebeple  her zaman kullanılabiliyor ve 5 saatlik şarj ile tam 15 saat boyunca aktif olarak kullanılabiliyor. Gece yanında gündüz kullanımlarında da üst seviye görünürlük sunan aparat, akıllı sensörleri sayesinde yol koşullarına ayak uydurabiliyor ve örneğin durulduğu zaman daha fazla yanıp sönme yaparak diğer sürücüleri etkili bir şekilde uyarıyor ve sizden haberdar olmalarını sağlıyor.
Bisiklet ile bir kaza yapılırsa daha önceden belirlenen kişilere bilgi verebilen ya da çalınmaya karşı bisiklet sahibine haber verebilen See Sense ICON, yeni özellikler ya da yazılım güncellemelerini ise yine Bluetooth teknolojisi üzerinden rahatlıkla alabiliyor. iOS ile Android cihazlarla kullanılabilen akıllı ışık, şehirde görülen / yaşanan aksaklıkları da kullanıcı izniyle isimsiz olarak buluta aktarabiliyor. Bu bilgiler diğer bisiklet kullanıcılarıyla paylaşılarak işe yarar bir veri tabanı oluşturulmuş oluyor.
Her bisiklet modeline bağlanabilen See Sense ICON, temel modellerde 95 (Arka) ile 160 lümen (Ön), Plus modeller de ise 125 lümen (arka) ile 210 lümen (Ön) parlaklık seviyesiyle çalışma gösteriyor. Toplam ağırlığı sadece 61 gram olan ürün, Kickstarter’da yapılacak en az 94 pound (Ön ve arka paketi) ile 2016 Ocak ayında elde edilebilecek.
Ürün hakkındaki açıklayıcı tanıtım videosunu ve site linkini aşağıda bulabilirsiniz.

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …