Salı , 7 Nisan 2020
ana sayfa / Genel / Macera Severlere Özel Yetenekli Koruma Çantası “Rokpak”

Macera Severlere Özel Yetenekli Koruma Çantası “Rokpak”

Projeleri gerçeğe dönüştürmek için insanlara şans tanıyan Kickstarter’da yine kullanışlı bir projeye denk geldik ve paylaşma gereği duyduk.Özellikle çetin şartlar için tasarlanmış olan bu küçük çanta elektronik cihazlarınızı koruyor ve şarj ediyor.

RockPack adını taşıyan bu yetenkli çanta 60.000$ bağış toplandığı taktirde üretime geçebilecek.Şuanda 46.000$ toplanmış durumda ve 28 günlük kalan bir süresi var.Birkaç gün içinde istenilen paranın toplanacağı ve projenin gerçeğe dönüşeceği büyük ihtimal.

Farklı renk seçenekleri bulunan çantanın ölçüleri 24,6 x 12,8 x 7 santim.İç kısmında silikon bulunan çantanın 1.2 metreden sert yüzeye düşmesi halinde bile değerli elektroniklerinize hiçbir zarar gelmiyor.Bunun yanında 80 dereceden -20 dereceye kadar da koruma sağlıyor ve cihazlarınız çalışır durumda kalıyor.Üstelik bu koruma süresinde cep telefonu gibi cihazlarınız şarj oluyor.

koruma-cantasi

İçeresinde 12.000 mili amperlik pil bulunan çanta usb üzerinden şarj olabildiği gibi dış tarafındaki güneş paneliyle de şarj olabilmekte.Güneş paneli ile kendi pilinin tam dolumu 24 saat almakta ve bu sürenin kısaltılması şart.Proje henüz prototip aşamasında olduğundan umarız bu eksiklik düzeltilir.Telefonumuz çantanın içinte şarj olurken herhangi bir bildirim veya çağrı gelirse çanta üzerindeki ledler yanıp sönerek bizi uyarıyor.Bu led ışıklar istendiği taktirde kayp bildirimi de yapabiliyor.Yani suya düşme gibi durumlara karşı çanta 200 saate kadar ledleri yakıp söndürerek sinyal verebiliyor.Bu led ışıklar aynı zamanda karanlıkta yolumuzu da aydınlatabiliyor.

Tüm bu özellikler neyazıkki çok ucuza gelmiyor.Bağış aşamasında olduğu için,bağışçılar daha uyguna almış olucak.159$ bağış yapan herkes çantaya sahip olabilecek.Daha büyük pil kapasitesi için de ekstradan 30$ vermek gerekli.Piyasa çıkış fiyatı 229$ olacak olan bu çantaya sahip olmak isteyenler Kickstarter linkinden bağışta bulunabilirler.Yaz aylarının sonuna doğru dağıtımına başlanacak olan RokPak beğenimizi kazandı.

Çantayı her nekadar beğendiysek de koruma kılıfı,fener ve ekstra şarj pilini ayrı ayrı alarak aynı işi daha ucuza getirebilirsiniz.Elbette bunlar hepsi bir arada olmayacak ve belki biraz daha fazla yer kaplayacak.Çanta ile ilgili tanıtım videosunu alttan seyredebilirsiniz.

 

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …