Salı , 7 Nisan 2020
ana sayfa / Donanım İnceleme / fener ve kafa lambası / Olight S10R Baton El Feneri İnceleme

Olight S10R Baton El Feneri İnceleme

Işığa gönül veren herkese selamlar,sevgiler.Bu incelememde sizler için cep feneri gurubundaki en güçlü el fenerini mercek altına alıcam.İsterseniz vakit kaybetmeden hemen üreticinin sunduğu özellik tablosuyla incelememize başlayalım.

 •  S10R en yüksek çıkışlı Cree XP-L HD LED’i kullanmakta(500 lümen).
 • Mavi PVD türünde paslanmaz  çelik kafa ve çerçeve.
 • Düz yüzey yapılı buton saesinde cepte kendi kendine açılımı engeller.
 • Düşük pil uyarısı göstergesi.Pil azaldığında buton çerçevesi kırmızı yanmaya başlar.
 • Olight şarjedilebilir 650mAh RCR123A pil ile 7 güne kadar yanma özelliği.
 • Akıllı MICRO-USB şarz standı ile hem feneri hemde diğer cihazlarınızı şarz edebilirsiniz.
 • 5 aydınlatma modu: 3 normal parlaklık seviyesi yanında: 5 lumen, 100 lumen, 500 lumen, ve özel 0.5 lümen ay ışığı modu,ve 10HZ s.o.s modu.
 • Düz arka kapak yapısı saesinde dik konumda kullanılabilme ve mıknatıslı yapısı ile de metal yüzeylere yapışma özelliği.
 • Termal kontrol devresi ile en yüksek sürede en üst seviyede aydınlatma özelliği.
 • Ters kutup koruma devresi.
 • Güçlendirilmiş çift tarafı anti reflektiv cam.
 • Çıkarılabilir cep ve kemer klipsi,tuz banyosu yapılmış metal saesinde paslanmazlık özellikli metal yapı.

Kutu ve içeriği görselleri

olight-kutu

olight-sr2-elfeneri-7

Fotoğrafta gördüğünüz gibi fenerin kutusundan usb şarz istasyonu çıkmakta.Bu gerçekten çok pratik ve kullanışlı.Ayrı pil şarz cihazına para vermekten kurtarıyor alıcıları.

olight-sr2-elfeneri-3

Üstteki şarz edilebilir pil de ayrıca kutudan çıkmakta böylece ona da para vermekten kurtuluyoruz.Alt tarafı pil diyebilirsiniz ama kaliteli pir şarjlı pil en azından 20 tl ediyor.Şimdi fenerin görünüşüne bakalım ve incelememize devam edelim.

olight-sr2-elfeneri-1 olight-sr2-elfeneri-2

Boyut konusunda fikir edinebilmemiz için de bir karşılaştırmalı görsel paylaşalım.

olight-sr10

Duracell CR123A, Lumintop ED10, Olight S10R II, Olight S10, Zebralight SC32w.
Duracell CR123A, Lumintop ED10, Olight S10R II, Olight S10, Zebralight SC32w.

Fenerin kutusundan usb şarj standı çıkıyor demiştik.Bu stand aynı zamanda ek bir usb çıkışı veriyor.Bu saede başka bir cihazınızı da bağlayıp şarz edebilirsiniz.Olight firması kullanışlı ve hepsi bir arada sunduğu özellikler konusunda en iyi firma diyebilirim.Kaliteli fenerler üreten diğer firmalar bu tür cihazları ek olarak para ile satmakta.Sırf bu sebeplerden dolayı olight ürünlerinin ülkemizde çok az çeşidinin olmasına üzülüyorum şahsen.Umarım distribütör firmalar sesimizi duyar ve tüm ürünlerini ülkemize getirirler.

olight-el-feneri

Arka tarafı düz olan S10R II bu saede mum şeklinde düz durabilmekte ve mıknatıslı yapısı saesinde de metal yüzeylere yapışarak asılı kalabilmekte.İnce düşünülmüş olan bu ayrıntılar feneri çok kullanışlı bir hale getirmiş.S10R II bir önceki S10 modelin güncellenmiş versyonu oluyor aynı zamanda.Böylece firma küçük boyutlarda özelliği ve gücü bol olan fenerlerin de yapılabileceğini göstermiş oldu.

S10R II ve S10
S10R II ve S10

Yukarıdaki resimde de görüleceği gibi eski modelden farklı olarak birkaç değişiklik yapılmış.En belirgini mavi çerçeveli ön yüzük ve düz yapıdaki açma kapama düğümesi.Düz yapıdaki düğüme cepte taşınırken fenerin istemsiz açılmalarına karşı düşünülmüş.Aynı zamanda buton etrafını saran led bir çerçeve eklenmiş ve bu şekilde zayıf pil göstergesi oluşturulmuş.Mavi ön çerçevenin boyasında fosfor bulunduğunu da hatırlatalım.Böylece karanlıkta feneri bulabilmemiz kolaylaştırılmış.Tüm bu ayrıntılar çok iyi düşünülmüş gerçekten.

olight-sr2-elfeneri-9

Kullanışlı şarz ünitesi bir önceki modelde kronik sorunlara neden olmuştu.Fakat bu modelde firma bunları giderdi ve artık herhangi bir sorun yok.Yazılarda da görüleceği gibi 750 mili ampere kadar olan tüm RCR123A tipi pilleri şarz edebilmekte.

olight-sr2-elfeneri-10

Kullanım şekline gelince; Butona basılı tutarak ay ışığı modu açılmakta.Bu modtayken bir defa daha basıldığında hafızadaki yanma modu açılıyor.Yani kapanmadan önceki son mod.İki basış ile maksimum yanma modu aktif olmakta.Fener yanarken butona basılı tutarsanız düşük,orta ve yüksek modlar sırasıyla tekrarlanır.İstediğiniz moda geldiğinde butonu bırakmanız yeterlidir.S.o.s modu ise kapalı iken 2 basış sonucunda aktif oluyor.Elektronik kilitleme için butona 2 saniye basmak gerekiyor.Kilidi açmak için ise 1 saniye basılı tutmak gerekli.Kilitleme aynı zamanda arka kapağı hafif çevirerekte yapılabilmekte.

Sonuç

Yanında fener taşımayı seven benim gibi kişiler için gerçekten parasını sonuna kadar hak eden harika bir el feneri.Cepte taşınabilecek kadar küçük ve 500 lümen gibi çok yüksek bir ışık gücü verebilen bir canavar.Kullanışlı standı ve pilin kutudan çıkması önemli artıları.Arka tarafındaki mıknatıslı yapı iyi iş çıkarıyor ve metal yüzeylerde büyük kolaylık sağlıyor.Yurtdışı fiyatı 60$ cıvarında olan Olight-S10R-Baton şuan için ülkemizde bulunmuyor.1-2 ay beklemeye razı olan kişiler yurtdışından sipariş verebilirler elbette.Birkaç gece çekimi fotoğraf ile incelememizi bitiriyoruz.Yeni bir incelemede görüşmek üzere hoşçakalın.

Ekleme: İncelenmesini istediğiniz el feneri modelleriniz var ise konu altından veya facebook sayfamızdan bize mesaj yazabilirsiniz.

olight-sr2-elfeneri-5 olight-sr2-elfeneri-6

 

Olight S10R Baton

Olight S10R Baton
9.4

Malzeme Kalitesi

9/10

  Kullanım Kolaylığı

  10/10

   Işık Gücü

   10/10

    Dayanıklılık

    9/10

     Fiyat / Performans

     9/10

      Pros

      • Küçük Boyut
      • Yüksek Işık Gücü
      • Zengin Kutu İçeriği
      • Mıknatıslı yüzey
      • Kulanışlı

      Cons

      • Ülkemizde çeşit az

      Yorumlar

      yorum yap

      benzer haberler

      Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

      Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …