Salı , 7 Nisan 2020
ana sayfa / Donanım İnceleme / Bisiklet ve donanımları / Sürücüsüne Süspansyon Ayarının Nasıl Olmasını Gerektiğini Söyleyen Sİstem “SussMyBike”

Sürücüsüne Süspansyon Ayarının Nasıl Olmasını Gerektiğini Söyleyen Sİstem “SussMyBike”

Suspansyon ayarına sahip olan tüm dağ bisikletlerinin ayarları genellikle fabrika ayarında kalır. Kullanıcılar en uygun ayarı bilemedikleri için veya uğraşmak istemediklerinden ayar hep fabrika ayarı olarak kalır.Bu ayarları değiştirmek çoğunlukla daha iyi bir sürüş deneyimi yaşatır fakat bunu herkes yapamaz.

İşte bunu farkeden İskoçyalı girişimci Alan Mason,Edinburgh  Napier Universitesi’nden girişimcilerle anlaşarak “SussMyBike” isimli projeyi geliştirdi. Geliştirilen cihaz suspansyonlara bağlanarak belli bir süre ölçüm yapıp analiz ederek size en uygun suspansyon ayarını gösteriyor.sussmybike-suspansyon2

Cihaz suspansyon kollarından herhangi birine bağlanıyor ve hem havalı hem yaylı suspansyonlarla ölçüm yapabiliyor. Cihaz ölçümleri cep telofonunuzdaki uygulamaya göndererek pratik bir kullanım sunuyor. Sürücü bu uygulamaya vücüt ağırlığı ve sürüş stili gibi bilgileri girerek tura çıkıyor ve ölçüm başlamış oluyor. Sürüş süresince cihaz eğim,hız ağırlık gibi bilgileri sensörleri sayesinde ölçerek hesaplama yapıyor. Tur sonunda amortisör ayarlarınızın hangi konumda olması gerektiğini söyleyerk bir sonraki sürüşün daha performanslı olmasını sağlıyor.

Proje kickstarter üzerinde destek aramaya 2 hafta sonra başlayacak.Fakat rekabet etmesi gereken ShockWiz isimli bir rakibi var.Proje ile ilgili videoyo aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …