Perşembe , 2 Nisan 2020
ana sayfa / Genel / Tasarımı Çok Beğenilen Mikro Ev’in Satışlarına Başlandı

Tasarımı Çok Beğenilen Mikro Ev’in Satışlarına Başlandı

Birkaç ay önce haberini yaptığımız yumurtaya benzeyen, elektriğini kendi üreten küçük ev’in sipariş alımlarına başlandı.

Sevimli ve futuristik görüntüsü ile herkesin beğenisini kazanan küçük ev için sipariş alımı başladı.İlk aşamada 50 adet üretilecek ev için satın almak isteyenlerin acele etmesi gerekiyor.Önceki haberini BURADAN okuyabileceğiniz mikro ev’in ilk aşamada 50 adet üretilmesinin birkaç sebebi var.Bunlardan ilki elbette şirketin para kazanması ve eve olan ilgiyi görebilmek.

Adını Ecocapsule verdiklerin bu küçük ev’in ölçüleri ilk açıklanmasından sonra biraz değişmiş.Buna göre güncel ölçüler şöyle, 4.46 x 2.25 x 2.60 m .Özelliklerine tekrardan bir göz atmak gerekirse, fiberglas yapı malzemesi, taban tarafında iki adet yağmur suyu biriktirme tankı, yağmur suyunu filtre eden sistem, güneş enerjisi panelleri, mini buz dolabı,mini çamaşır makinası,rüzgar gülü ve elbette banyo-tuvalet.Bunun dışında olası durumlarda yer değiştirme için de taşınabilme özelliği sunan yapı.

Evi almak isteyen kişilerin €79,000 (US$85,700) gibi yüksek sayılabilecek bir fiyatı gözden çıkarması gerekiyor.Bu fiyata kargo ve vergiler dahil değil bu arada.50 adetlik satış bittikten sonra üreticiler ikinci versyona başlayacaklarını belirtmiş.Ayrıca ilk 50 adedi 2016 da teslim edeceklerini taahüt ediyorlar.

Bizim için pahalı olan bu evlerin amerika gibi ülkelerde tutulmasının oldukça önemli bir sebebi var.Belli boyutlardaki mobil evler için Amerika’da arsa satın alma zorunluluğu bulunmuyor ve bu tür evlerin vergileri düşük.Bir diğer sebebi de normal evlerin çok yüksek vergileri.Ecocapsule’ün tanıtım videosu da var artık.Videoyu alttan izleyebilirsiniz.

Firmanın sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …