Cuma , 28 Şubat 2020
ana sayfa / Genel / Yeni Bir Ahtapot Türü Keşfedildi

Yeni Bir Ahtapot Türü Keşfedildi

Okyanusun derinliklerinde beyaz renkli bir ahtopot keşfedildi.Beyaz olması ve şekil benzerliği sebebiyle çizgi film karakteri olan Casper’a benzetildi.İnsansız araçların gelişmesi saesinde artık okyanusların derinlikleri de ayrıntılı olarak incelenmeye başladı.Hawai açıklarında keşfedilen bu yeni ahtopot türü sosyal platformlarda da oldukça popüler oldu.

yeni-bir-canli-turu-kesfedildi

Keşfi yapan bilim ekibinde bulunan Micheal Vecchione yaptığı açıklamada, “5000 metreden daha derin bir alanda bir ahtapotla karşılaşmak bizim için inanılmız bir durumdu. Bugüne kadar 4000 metreden daha derinde yaşayan bir ahtapot hiçbir şekilde görülmemişti. Bu gerçekten olağandışı” ifadelerinde bulundu.Diğer ahtapotlara göre vücüdunda daha az kas dokusuna sahip olduğu ve yüzgeçe sahip olmadığı ifade edildi. Vecchione, “Belki bu bir ahtapot bile değil tamamen yeni bir tür bunu ancak incelemelerimizden sonra söyleyebiliriz” dedi.

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …