Cumartesi , 16 Kasım 2019
ana sayfa / Fotoğraflar / Yılın En İyi Vahşi Yaşam Fotoğrafları Seçildi

Yılın En İyi Vahşi Yaşam Fotoğrafları Seçildi

9 kategori dalında seçilen fotoğraflar şu şekilde…

Dan Gutoski

Kanada’da küresel ısınma sebebiyle yaşam alanları kesişen kutup tilkisi ve kızıl tilki, bu sebeple artık birbirlerine av olabiliyor.Ölümüne savaşan tilkileri görüntüleyen bu fotoğraf bu yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödülünü aldı. Amatör fotoğrafçı Dan Gutoski’nin Kanada’daki Wapusk Ulusal Parkı’nda çektiği fotoğrafta bir kızıl tilki, öldürdüğü Kutup Tilkisi’nin cesedini taşırken görülüyor. Wapusk Ulusal Parkı’nda iki tilki türünün yaşam alanları kesişiyor. Daha büyük olan Kızıl Tilkiler kuzenleri Kutup Tilkilerini gördükleri yerde avlıyor. Bu fotoğrafın iki türün mücadelesine dair ilk görüntü olduğu sanılıyor.

 

yilin-en-iyi-vahsi-yasam-fotograflari-su-alti
Michael Aw

Sualtı Kategorisi’nin birincisi Avustaryalı Michael Aw’un Güney Afrika açıklarında çektiği fotoğrafta bir balina sardalya sürüsünü avlarken görülüyor.

 

yilin-en-iyi-vahsi-yasam-fotograflari-britta-jaschinski
Britta Jaschinski

Alman Britta Jaschinski’nin bu çalışması Fotomuhabiri kategorisinde birinci oldu. Dişleri ve pençeleri sökülmüş bu büyük kediler Çin’in Guilin bölgesindeki Yedi Yıldız Parkı’nda gösteri yapıyor. Britta fotoğrafa “”Çaresiz kediler” adını vermiş.

 

Ondrej Pelonek
Ondrej Pelonek

Ondrej Pelanek bu çalışmasıyla Yılın Genç Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ödülüne laik görüldü.

 

Amir Ben-Dov
Amir Ben-Dov

İsrailli Amir Ben-Dov “Kuşlar” kategorisinin birincisi. Ben-Dov bu kızıl ayaklı şahinlerin fotoğrafını çekmek için beş gün harcamış ve bu kareyi de beşinci günün sonundaki beş dakikada yakalamış.

 

yilin-en-iyi-vahsi-yasam-fotograflari-Pere-Soler
Pere Soler

İspanyol Pere Soler’ın fotoğrafında Endülüs Bölgesi’nde bulunan Bahia de Cadiz Ulusal Parkı kıyılarındaki alg patlaması görülüyor.

 

shadow_walker_richard_peters
Richard Peters

İngiliz fotoğrafçı Richard Peters’ta bir başka tilki fotoğrafıyla yarışmaya katıldı. Peters fotoğrafa “Gölge yürüyüşçüsü” adını vermiş.

 

Edwin Giesbers
Edwin Giesbers

Hollandalı Edwin Giesbers bu fotoğrafı “Amfibi yaratıklar ve Sürüngenler” kategorisinde birinci oldu.

 

Jonathan Jagot
Jonathan Jagot

Fransız Jonathan Jagot bu kızıl aynakların fotoğrafını Kuzeydoğu Brezilya’daki Lencois Adası’nda çekmiş. Jagot 15-17 yaş kategorisinde birinci oldu.

 

 

Yorumlar

yorum yap

benzer haberler

Yerel ve Sağlıklı Tohum’dan G.D.O’ya Geçmemize Ramak kala…

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; “2018’de tüm tohumlar sertifikalı olacak” derken, Fethiye’de “4.Yerel Tohum Takas Etkinliği’’ …